קבלן בניין רשום

אים אתם מתכננים לעשות פרוייקט גדול שקשור בתחום בנייה כמו למשל בניית בית, הוספת מעלית או עבודות עפר לא מספיק לבחור את קבלן בניין הראשון שפגשתם או את מי שנתן לכם את הצעת המחיר הנמוכה ביותר או את מי שאראה לכם שהוא עושה פרויקטים רבים וברמה גבוהה מאד ויש לו הרבה לקוחות מרוצים אתם חיבים לוודות שאותו אדם הוא קבלן בניין רשום.

לקבלת הצעת מחיר

בחינם!

מלאו את הטופס למטה ונחזור אליכם קשר תוך זמן קצר

רשם הקבלנים

מי שממנה את את רשם הקבלנים זהו שר השיכון ובינויי והוא גם אחראי על הפעילות שלהם. רשם הקבלנים עובד על פי חוק חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט-1969. החוק הזה בראש ובראשונה מגדיר מהו קבלן בניין רשום וקובע בעצם את כל מה שצריך להיות ולעשות במסגרת התפקידים של אותו בעל מקצוע. החוק בגדול מבלי להיכנס אל כל הסעיפים שלו אומר שבמידה ואתם רוצים לעשות עבודות הנדסה בנאיות שהסכום הכספי שלהם הוא גבוהה יחסית והחוק מתייחס לסכום מסוים העבודות האלה חייבות להתבצע אך ורק על ידי קבלן הרשום בפנקס הקבלנים, אשר קיבל רישיון מאת הרשם. בנוסף החוק מתייחס לסעיף נוסף שהוא לא פחות חשוב וזה שהעבודות שאתם רוצים לבצע הם עוברות את הגבול שלהם במהותן המקצועית זאת אומרת שגם אם אני רוצה לבצע עבודה שהעלות שלה היא לא גבוהה יחסית כמו שיפוצים למשל ואני חושב לעצמי שזה דבר פשוט וכל בעל מקצוע יכול לעזור לי ואני לוקח לביצוע המשימה את הקבלן הראשון שאני פוגש עשיתי עבירה על החוק מכוון שאם העבודה הזאת היא מעבר לידע המקצועי שיש לאותו בעל מקצוע ונדרשת הסמכה של רשם הקבלנים רק קבלן בנין רשום יכול לבצע עבורי את העבודה הזאת ובמקרה הזה גם אותו בעל מקצוע עשה עבירה שהוא הסכים לקחת עבודה שהוא לא מוסמך לקחת אותה.

איך לבדוק האם קבלן רשום בפנקס הקבלנים?

אחת השאלות שמתידה את כולנו היא איך לבדוק האם קבלן רשום בפנקס הקבלנים ,זה מצד אחד נראה אולי מסובך לכל אחד מאיתנו שלא מבין בתחום הבנייה אבל יש כמה דרכים לבדוק את זה אחת הדרכים הפשוטה ביותר היא להרים טלפון לרשם הקבלנים ופשוט לשאול אותם כמובן שאתם צריכים את השם הפרטי של אותו קבלן ושם משפחה ומומלץ גם שיהיה לכם את מספר תהודת הזהות שלו על מנת שהם יוכלו לעשות בדיקה מקיפה ככל שניתן על מנת לבדוק שהוא אכן רשום במאגר הנתונים שלהם. הדרך השנייה שהיא מתאימה יותר לכל אלה מאיתנו של כל כך אוהבים לדבר בטלפון היא פשוט מאד להיכנס לאתר של משרד הבינוי והשיכון ומשם להגיע לחלק באתר של רשם הקבלנים ויש שם רובליקה שנקראת פנקס הקבלנים ושם פשוט מאד אתם מקלידים את הפרטים של אותו קבלן ויכולים לראות אם הוא מופיע במאגר הנתונים שלהם. מצאתי עבורכם סרטון שמאפשר לכם לראות אך אפשר לעשות את זה בקלות צעד אחר צעד.