חוזה עם קבלן גמר

בדרך כלל ישנם כמה מצבים שבהם אתם צריכים לעשות חוזה עם קבלן גמר והמצבים הם שלקחתם קבלן בניין שיבנה עבורכם את השלד של הבניין בהנחה ומדובר בבית חדש והוא סיים את שלב השלד ואותו קבלן הוא לא קבלן גמר והוא מעביר אותכם לקבלן אחר שיעשה עבורכם את העבודה או שאתם כבר גרים בבית משלכם ואתם פשוט רוצים לשפץ את הבית שיהיה באווירה יותר טובה או לעשות כל תוספת כלשהי. במאמר הזה אני יעבור אתכם על כל השלבים החשובים שעליכם לדעת לפני שאתם סוגרים עסקה עם קבלן שלד וכמובן אני יעבור אתכם גם על ההיבט המשפטי של הנושא הזה שהוא לא פחות חשוב מכוון שמדובר פה בדרך כלל בסכומים מאד גדולים שלא כדאי לכם לסכן את עצמכם אתם אמורים לקבל את מלוא התמורה לכסף ששילמתם.

איך כדאי לעשות חוזה עם קבלן גמר

אחד השאלות שמטרידות את כל אותם אנשים שה שנמצאים במצב שבו הם צריכים לעשות חוזה עם קבלן גמר כמו שדיברתי עליהם מקודם שהם בדרך כלל מצב שהיה קבלן בניין שהם עשו אתו הסכם והוא מצדו בנה עבורם את השלד של הבניין בהנחה ומדובר בבית חדש והוא סיים את שלב השלד ואותו קבלן הוא לא קבלן גמר והוא מעביר אותכם לקבלן אחר שיעשה עבורכם את העבודה או שאתם כבר גרים בבית משלכם ואתם פשוט רוצים לשפץ את הבית שיהיה באווירה יותר טובה או לעשות כל תוספת כלשהי ואתם צריכים לעשות הסכם.

הסכם אצל עורך דין

ברור שהדרך הטובה ביותר והבטוחה ביותר היא לעשות הסכם אצל עורך דין כאשר גם כאן יש שתי אפשרויות אפשר לקחת עורך דין אחד שייצג את שתי הצדדים או שכל צד ייקח את העורך דין שלו בשני המקרים זה ברור שזה עדיף מאשר לעשות הסכם ללא עורך דין בכלל. ישנם הרבה קבלני בנין שיש להם חוזה מוכן שעשה להם עורך דין או שהם עובדים עם משרד עורכי דין באופן קבוע והם מציעים לכם לעשות את זה אצל העורך דין שלהם על מנת לחסוך בעלויות המשפטיות. אני לא הייתי ממליץ לכם לנקוט באסטרטגיה הזאת ולקחת עורך דין משלכם שאתם יודעים שהוא מייצג את האינטרסים שלכם.

הסכם ללא עורך דין

דרך שנייה שהיא פחות מומלצת אבל לפעמים אין ברירה זה קורה בדרך כלל שעלות העבודה הוא מאד נמוך או שיש הכרות בין קבלני בניין ללקוחות שלהם נאלצים לעשות הסכם ללא עורך דין מה שעושים בדרך כלל זה להוריד הסכם מוכן מהאינטרנט ולשנות אותו קצת בהתאם לנסיבות שמתאימות למקרה וכמובן להוסיף הערות ודברים חשובים שנראים לכם ואפשר לסגור את ההסכם מוכן מהאינטרנט ולחתום עליו. מקרה שמאד נפוץ הוא שישנם הרבה קבלני בנין שיש להם חוזה מוכן שעשה להם עורך דין או שהם עובדים עם משרד עורכי דין באופן קבוע והם מציעים לכם לחתום על החוזה שלהם המוכן כמובן שהחוזה הזה פחות מגן עליכם אבל אין בררה וחותמים.

המלצה לחוזה מוכן ברמה גבוהה לחץ כאן להורדה.

לסיכום

במידה ויש בידכם את האפשרות הכלכלית כדאי ומומלץ מאד לעשות הסכם אצל עורך דין כמו שהסברתי בסעיפים למעלה כמובן שהדרך הטובה ביותר היא שזה יהיה העורך דין שלכם עדיף אפילו מישהו שאתם מכירים או שעשה לכם בעבר עבודה כזו או אחרת. במידה ואין את האפשרות הכלכלית לעשות חוזה אז אפשר תמיד לעשות הסכם ללא עורך דין ולשים לב לדגשים שדיברנו עליהם.