עבודות שלד

לפני שאסביר לכם על עבודות שלד ולמה חשוב לבחור קבלן שלד מקצועי שיעשה עבורכם את העבודה אני רוצה להתחיל בכמה מושגים בסיסים ולהסביר מה זה בכלל שלד. שאנחנו מדברים על שלד של הבניין הכוונה היא בעצם ליסודות הבניין הכוללים את כל עמודי הבניין, את כל הקירות של הבניין, את התקרה, הרצפות וגג הבניין. אפשר להוסיף ולומר קירות חוץ ופנים, תקרות מונמכות, אינטרסול, פתחים של מדרגות וכל מה שקשור לבנייה גם הוא נכלל בהגדרה זו. באופן כללי אפשר להגיד שהשלד נותן לבניין את הצורה הסופית שלו וכמובן גם את היציבות של הבניין.

לכן ישנה חשיבות כל כל גדולה לבחירה של בעל מקצוע מתאים ומקצועי מכוון שטעות אחת הכי קטנה בשלד עלולה לגרום נזק גם לבעל הבית וגם לבעלי המקצוע הבאים שנכנסים אחריו מכוון שהם תלויים בעבודה שלו.
עבודות שלד וגמר.

ישנם היום הרבה מאד קבלני בניין שמציעים פתרון משולב שהוא בעצם עבודות שלד וגמר כלומר שיש לכם קבלן אחד שעושה עבורכם גם את השלד וגם את הגמר. לתופעה הזאת יש מספר יתרונות וחסרונות שאני רוצה להעלות בפניכם על מנת שתוכלו לחשוב האם הפתרון הזה יכול להיות טוב עבורכם או שאולי אתם מעדיפים לקחת בעלי מקצוע שונים שיעשו עבורכם את העבודה.

חוזה עבודות שלד

לפני שאתם מתחילים בהתקשרות עם קבלן שלד הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא חוזה עבודות שלד החשיבות של החוזה הזה היא מאד קריטית ישנם הרבה מאד לקוחות שסיכמו עים קבלן שלד דברים בעל פה וברגע שהתחילו הבעיות בגלל כל מיני טעויות שהקבלן עשה לא היה להם עם מי לדבר מכוון שלא הכל היה כתוב בצורה מסודרת כמו שצריך וברגע שזה המצב אי אפשר אפילו לתבוע אותו כי הוא תמיד יכול לצאת מזה ולהגיד זה לא מה שסיכמנו. הכנתי לכם חוזה עם קבלן שלד ופיתוח ערוך ומסוגנן על ידי עורך דין כל מה שאתם צריכים לעשות זה להוריד אותו אליכם למחשב להדפיס אותו ולחתום עליו וכמובן שגם הקבלן צריך לחתום.

להורדת חוזה עם קבלן שלד ופיתוח לחץ כאן

תופעה נוספת שחוזרת על עצמה היא לעבוד עם קבלנים ללא חשבונית כלומר בשחור. אני לא מציע לכם לעשות את זה כמובן חוץ מזה שזה לא חוקי מבחינת רשויות המס יכולה להיות לכם בעיה להוכיח סכומי כסף ששילמתם על העבודה במידה והקבלן לא יבצע את העבודה או לא יבצע אותה לשביעות רצונכם.